XV edycja WKJO etap wojewódzki 02.03 / 16.03.2024

Powitanie uczestników XV WKJO 02.03.24

W marcu jak co roku Wydział Humanistyczny podejmował w swoich progach uczestników WKJO – Wojewódzkiego Konkursu Języków Obcych.

W tegorocznej, XV edycji konkursu języka angielskiego wzięło udział 67 młodych anglistów, a w konkursie języka niemieckiego – 17 młodych germanistów ze szkół ponadpodstawowych w regionie. Najzdolniejsi młodzi lingwiści reprezentowali szkoły z Choszczna, Gryfic, Gryfina, Stargardu, Szczecina i Złocieńca.

W sobotę 2 marca br. odbyła się część pisemna WKJO. Uczestnicy oraz ich Opiekunowie zostali powitani przez Dziekana WH dr hab. Krzysztofa Nerlickiego, prof. US oraz przez członków Komisji konkursowych. W tym roku w skład Komisji konkursowych weszły dr Adriana Goldman, mgr Agnieszka Kotuła-Empringham, mgr Irina Sklema, dr Alina Szwajczuk, dr Andrew Tomlinson (język angielski) oraz dr Anna Borowska-Stankiewicz, dr Emil Lesner, dr Katarzyna Ochmańska, dr Anna Porchawka-Mulicka (język niemiecki). Na powitanie dr Adriana Goldman wygłosiła dla uczestników WKJO oraz gości krótki wykład o mitach anglocentryzmu, a dr Katarzyna Ochmańska opowiedziała o studiach germanistycznych na Wydziale.

W sobotę 16 marca najlepsi z najlepszych przystąpili do części ustnej konkursu, zdobywając uprzednio co najmniej 60% punktów z testu pisemnego. Komisje konkursowe jak co roku odnotowały wysoki poziom językowy oraz kulturę wypowiedzi finalistów, przyznając kilkakrotnie najwyższą liczbę punktów za wypowiedź ustną.

Zapraszamy szkolną młodzież województwa Zachodniopomorskiego do udziału w kolejnych edycjach WKJO oraz gorąco zachęcamy do poszerzenia swoich zainteresowań językoznawczych.